poprzednie zamknij następne
Aktualności bieżące

Pierwsza Dama w WTZ Karolkowa

9 grudnia 2019 roku Pierwsza Dama – Pani Agata Kornhauser – Duda gościła w WTZ Karolkowa, gdzie wzięła udział - w przygotowaniu paczek dla osób potrzebujących. W paczkach znalazły się artykuły spożywcze zebrane w czasie 23. Świątecznej Zbiórki Żywności w dniach 29-30 listopada br. W pakowaniu paczek pomagali uczestnicy naszego WTZ oraz wolontariusze Banku Żywności. Nasza placówka współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności od 2013 roku. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć klikając na poniższą fotografię pobraną z oficjalnej strony Prezydenta RP, www.prezydent.pl.V Żoliborski Turniej Tenisa Stołowego

V Żoliborski Turniej Tenisa Stołowego odbył się 13 listopada 2019 r. w hali treningowej Sekcji Tenisa Stołowego Klubu Sportowego "SPÓJNIA" .
Wzięło w nim udział czworo naszych uczestników, a Maciek zajął II miejsce!!!
Nasi uczestnicy w audycji Radia Wnet

Grupa Radioaktywni zaprosiła naszych uczestników do wzięcia udziału w audycji Radia Wnet w dniach 25 września oraz 2 października br.

25 września w audycji uczestniczyli Panowie Jacek i Dawid.

2 października udział w audycji wzięła Pani Agnieszka oraz Panowie Jacek i Maciej.

Nie był to pierwszy udział naszych uczestników w audycjach Radia Wnet. Poprzednio brali udział w audycji w marcu 2019 r.

Abilimpiada w Koninie 28-30.06.2019 r.

W dniach 28-30.06 czwórka uczestników z Marcinem i Jackiem P. pojechała do Konina na Abilimpiadę zorganizowaną przez Fundację „ Podaj dalej”.

Na miejscu wykonywali prace konkursowe – Piotrek T. zdobił pierniki, Maciek B. startował w konkurencji kulinarnej, Jacek Krzem. W konkurencji plastycznej, a Michał P. zdobił formy gipsowe.

Startowali też w konkurencji zespołowej.

Przy okazji Abilimpiady zwiedzili szereg miejsc, o wyborze których sami zadecydowali.

Byli w Licheniu, nad jeziorem Malta, Obejrzeli Konin, pojechali nad jezioro Malta oraz zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Licheniu.


Spotkanie przedstawicieli mazowieckich warsztatów terapii zajęciowej

Przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej na Mazowszu spotkali się 12 czerwca br. w siedzibie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej przy ul. Nowogrodzkiej 62A w Warszawie, aby podyskutować o sprawach ważnych dla swojego środowiska. To już trzecie takie spotkanie kierowników tych placówek bezpośrednio odpowiedzialnych za pracę z osobami niepełnosprawnymi na terenie woj. mazowieckiego.

Aktywizacja środowiska, które od lat boryka się z niedofinansowaniem i coraz większym odpływem specjalistycznej kadry terapeutycznej, jak również z rosnącymi problemami i coraz większymi wyzwaniami jakie stoją wobec osób wymagających rehabilitacji społecznej i zawodowej, to jedno z ważniejszych zadań, z jakimi obecnie boryka się ekonomia społeczna.

Mimo coraz silniejszego głosu środowiska, sytuacja wciąż nie wygląda optymistycznie. Może świadczyć o tym stanowisko Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych - odpowiedź na postulaty zainteresowanych zawarte w piśmie OFWTZ z dnia 30 kwietnia br. z którym można zapoznać się pod linkiem: https://www.facebook.com…/pcb.139370971…/1393700947439729/…

Realizowanie polityki społecznej wobec osób z niepełnosprawnościami przez instytucje powołane w tym celu wymaga tymczasem szybkich, zdecydowanych, a przede wszystkim - racjonalnych i solidarnych działań. Potrzeba wsparcia odnosi się zwłaszcza do pomocy w utrzymaniu miejsc pracy przez osoby z niepełnosprawnościami, stworzenia specjalistycznego (mobilnego) systemu doradztwa zawodowego, wsparcia warsztatów nie tylko środkami finansowymi pochodzącymi z budżetów gmin i powiatów w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, ale i odpowiednimi rządowymi regulacjami prawnymi, które umożliwią im dodatkowe możliwości pozyskiwania środków finansowych na modernizację i rozwój placówek.Piknik "Wolski Korowód 2019"

W dniu 19 maja 2019 r. wzięliśmy udział w pikniku „Wolski Korowód 2019”, który odbył się w Parku im. gen. J. Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17. 

Dzień Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem” „Żyj aktywnie!”

W dniu 17 maja 2019 r. na terenie Instytutu Transportu Samochodowego przy ul. Jagiellońskiej 80, w Warszawie, uczestnicy naszego WTZ wzięli udział w wydarzeniu pn.  „Dzień Osób z Niepełnosprawnością” pod hasłem” „Żyj aktywnie!”. Organizatorem wydarzenia był Zakład Ubezpieczeń Społecznych, którego partnerem jest Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie. Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć klikając w poniższy plakat.XIII Edycja Konkursu "Kucharz Doskonały"

16 maja 2019 r. nasza ekipa w składzie Pan Dawid i Pan Maciej wzięła udział w XIII edycji Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Kucharz Doskonały”. Obaj Panowie starannie przygotowali się do czekającego ich zadania, uczestnicząc wcześniej w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Jakuba .Kuronia – kucharza, szefa kuchni i szkoleniowca.

 Finał konkursu odbył się 16 maja w Centrum Techniki Kulinarnej Doram. Naszej drużynie asystował pan Jarosław Kret –znany prezenter pogody. Konkursowi towarzyszyły duże emocje, a Panowie Dawid i Maciej bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowaniem konkursowych potraw: sałatki, chłodnika i dania głównego. Zdjęcia z konkursu są dostępne po kliknięciu w poniższe zdjęcie przedstawiające naszą ekipę konkursową.
Spotkanie Wielkanocne WTZ Karolkowa

W czwartek 25 kwietnia 2019 r. mieliśmy nasze doroczne spotkanie Wielkanocne WTZ Karolkowa. W spotkaniu wzięli udział ks. infułat Jan Sikorski, pracownicy i uczestnicy WTZ Karolkowa wraz ze swoimi bliskimi oraz zaprzyjaźniona sąsiadka, 95. letnia Pani Zofia. Relacja fotograficzna dostępna po kliknięciu w poniższe zdjęcie ze spotkania.Audycja w studiu radia WNET 13/03/2019

Dzięki zaproszeniu przez grupę "RADIOAKTYWNI" prowadzących cotygodniową audycję o tym samym tytule mieliśmy okazję kolejny raz gościć, a zarazem współprowadzić  w/w program w studiu radia WNET. 

Trzon grupy tworzą terapeuci oraz podopieczni z WTZ przy ul. Wólczyńskiej.

Nasza współpraca z nimi trwa od kilku lat i układa się na tyle pomyślnie, że jesteśmy coraz częściej zapraszani do rozmów w eterze. Rozmowy przebiegają w luźnej atmosferze, choć zawsze za podstawę służy jej motyw przewodni (ostatnio była to "cenzura w internecie"). Osoby biorące udział w audycji przygotowują się wcześniej w naszym WTZ śledząc w mediach bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie.

Dzięki tym spotkaniom nasi podopieczni mieli okazję poznać Radio "od kuchni" i zrealizować swoje marzenia.

Po kliknięciu w powyższe zdjęcie nastąpi przekierowanie do galerii zdjęć.


Aktywne weekendy od 24 listopada do 12 grudnia 2018 r.

W listopadzie i grudniu 2018 roku braliśmy udział w projekcie „Aktywne weekendy” finansowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa. Umożliwiło to nam zorganizowanie wielu ciekawych wyjść. W ramach każdego wyjścia zorganizowany był poczęstunek, a ponieważ pizzy nigdy dość, było jej dużo, oj dużo ☺

Relacje fotograficzne z poszczególnych wyjść można obejrzeć klikając w poniższe fotografie.

24.11 byliśmy w Teatrze Komedia na sztuce pt. „Komedia o napadzie na bank”. Bardzo ciekawa sztuka pełna zabawnych sytuacji historia, po której wszyscy wyszliśmy w dobrych humorach.

25.11 spotkała się grupa pasjonatów gry w kręgle. 3 godziny dobrej zabawy dobrze wpłynęło na naszą kondycję fizyczną i humory.

2.12 chcieliśmy posłuchać trochę muzyki. Wybraliśmy się do Filharmonii na poranek muzyczny „Dawno, dawno temu” żeby przenieść się w czasie.

8.12 tego dnia byliśmy aż w dwóch miejscach. Muzeum Ewolucji przeniosło nas jeszcze bardziej w czasie niż ostatnio. Wśród nas są pasjonaci i znawcy skamieniałości i tamtych czasów. W kinie obejrzeliśmy film „Dziadek do orzechów”, fabularną wersję słynnego baletu.

9.12 postanowiliśmy kontynuować wątek kryminalny w sztuce. W teatrze Współczesnym z zainteresowaniem śledziliśmy pomysłowość starszej pani w spektaklu „Lepiej już było”

12.12 na koniec zorganizowaliśmy spotkanie podsumowujące, na którym spotkali się wszyscy uczestnicy projektu. W miłej atmosferze dzieliliśmy się wspomnieniami i wrażeniami oraz wykonywaliśmy ozdoby świąteczne i dekorowaliśmy pierniki.
2015-05-25 10:13:31 | drukuj
1% dla WTZ Karolkowa
Współpracujemy