poprzednie zamknij następne
Aktualności bieżące
Piknik "Wolski Korowód 2019"

W dniu 19 maja 2019 r. wzięliśmy udział w pikniku „Wolski Korowód 2019”, który odbył się w Parku im. gen. J. Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17. 


XIII Edycja Konkursu "Kucharz Doskonały"

16 maja 2019 r. nasza ekipa w składzie Pan Dawid i Pan Maciej wzięła udział w XIII edycji Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Kucharz Doskonały”. Obaj Panowie starannie przygotowali się do czekającego ich zadania, uczestnicząc wcześniej w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Jakuba .Kuronia – kucharza, szefa kuchni i szkoleniowca.

 Finał konkursu odbył się 16 maja w Centrum Techniki Kulinarnej Doram. Naszej drużynie asystował pan Jarosław Kret –znany prezenter pogody. Konkursowi towarzyszyły duże emocje, a Panowie Dawid i Maciej bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowaniem konkursowych potraw: sałatki, chłodnika i dania głównego. Zdjęcia z konkursu są dostępne po kliknięciu w poniższe zdjęcie przedstawiające naszą ekipę konkursową.
Spotkanie Wielkanocne WTZ Karolkowa

W czwartek 25 kwietnia 2019 r. mieliśmy nasze doroczne spotkanie Wielkanocne WTZ Karolkowa. W spotkaniu wzięli udział ks. infułat Jan Sikorski, pracownicy i uczestnicy WTZ Karolkowa wraz ze swoimi bliskimi oraz zaprzyjaźniona sąsiadka, 95. letnia Pani Zofia. Relacja fotograficzna dostępna po kliknięciu w poniższe zdjęcie ze spotkania.Audycja w studiu radia WNET 13/03/2019

Dzięki zaproszeniu przez grupę "RADIOAKTYWNI" prowadzących cotygodniową audycję o tym samym tytule mieliśmy okazję kolejny raz gościć, a zarazem współprowadzić  w/w program w studiu radia WNET. 

Trzon grupy tworzą terapeuci oraz podopieczni z WTZ przy ul. Wólczyńskiej.

Nasza współpraca z nimi trwa od kilku lat i układa się na tyle pomyślnie, że jesteśmy coraz częściej zapraszani do rozmów w eterze. Rozmowy przebiegają w luźnej atmosferze, choć zawsze za podstawę służy jej motyw przewodni (ostatnio była to "cenzura w internecie"). Osoby biorące udział w audycji przygotowują się wcześniej w naszym WTZ śledząc w mediach bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie.

Dzięki tym spotkaniom nasi podopieczni mieli okazję poznać Radio "od kuchni" i zrealizować swoje marzenia.

Po kliknięciu w powyższe zdjęcie nastąpi przekierowanie do galerii zdjęć.


Aktywne weekendy od 24 listopada do 12 grudnia 2018 r.

W listopadzie i grudniu 2018 roku braliśmy udział w projekcie „Aktywne weekendy” finansowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa. Umożliwiło to nam zorganizowanie wielu ciekawych wyjść. W ramach każdego wyjścia zorganizowany był poczęstunek, a ponieważ pizzy nigdy dość, było jej dużo, oj dużo ☺

Relacje fotograficzne z poszczególnych wyjść można obejrzeć klikając w poniższe fotografie.

24.11 byliśmy w Teatrze Komedia na sztuce pt. „Komedia o napadzie na bank”. Bardzo ciekawa sztuka pełna zabawnych sytuacji historia, po której wszyscy wyszliśmy w dobrych humorach.

25.11 spotkała się grupa pasjonatów gry w kręgle. 3 godziny dobrej zabawy dobrze wpłynęło na naszą kondycję fizyczną i humory.

2.12 chcieliśmy posłuchać trochę muzyki. Wybraliśmy się do Filharmonii na poranek muzyczny „Dawno, dawno temu” żeby przenieść się w czasie.

8.12 tego dnia byliśmy aż w dwóch miejscach. Muzeum Ewolucji przeniosło nas jeszcze bardziej w czasie niż ostatnio. Wśród nas są pasjonaci i znawcy skamieniałości i tamtych czasów. W kinie obejrzeliśmy film „Dziadek do orzechów”, fabularną wersję słynnego baletu.

9.12 postanowiliśmy kontynuować wątek kryminalny w sztuce. W teatrze Współczesnym z zainteresowaniem śledziliśmy pomysłowość starszej pani w spektaklu „Lepiej już było”

12.12 na koniec zorganizowaliśmy spotkanie podsumowujące, na którym spotkali się wszyscy uczestnicy projektu. W miłej atmosferze dzieliliśmy się wspomnieniami i wrażeniami oraz wykonywaliśmy ozdoby świąteczne i dekorowaliśmy pierniki.
2015-05-25 10:13:31 | drukuj
1% dla WTZ Karolkowa
Współpracujemy
Totus 2002