poprzednie zamknij następne
Aktualności bieżące
Msza św. pogrzebowa ks. Stanisława Jurczuka

W czwartek 16 kwietnia br. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się Msza św. pogrzebowa nieodżałowanego ks. Stanisława Jurczuka, założyciela i prezesa naszego Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Mszy św. przewodniczył ks. abp Rafał Markowski, poruszające kazanie wygłosił ks. infułat Jan Sikorski. Ze względu na  ograniczenia spowodowane trwającą epidemią, mogliśmy uczestniczyć w tej uroczystości jedynie za pośrednictwem transmisji internetowej, przerywanej niestety kilkakrotnie z powodu bliżej nieznanych trudności technicznych. Nagrany z transmisji film dostępny jest po kliknięciu w fotografię z uroczystości pogrzebowej.Kolejna wizyta w Radiu WNET - 15 stycznia 2020 r.

Grupa naszych uczestników była po raz kolejny w Radiu WNET - w środę 15.01.2020. Rozmawiali o nieśmiałości, uczuciach, cechach osobowości.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć klikając w poniższą fotografię.


Spotkanie Wigilijne uczestników i ich rodzin, zaproszonych gości oraz pracowników WTZ Karolkowa

17 grudnia 2019 r. uczestnicy WTZ, ich rodziny, pracownicy oraz zaproszeni goście spotkali się, aby wspólnie podzielić się opłatkiem wigilijnym, złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne oraz wspólnie odśpiewać kolędy. Słowo do odczytanego fragmentu Ewangelii wygłosił Gość Honorowy ks. infułat Jan Sikorski.

Relację fotograficzną ze spotkania można obejrzeć klikając w poniższą fotografię:


Nasze świąteczne kiermasze w dniach 3 - 13 grudnia 2019 r.

Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej brali udział w pięciu kiermaszach:

3.12 w Ministerstwie Infrastruktury

10.12 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

11.12 w firmie Deloitte

12.12 w Firmie Sodexo

Oraz w dniach 9.12 – 13.12  w Biurze rzecznika Praw Pacjenta.

W każdej z tych instytucji uczestnicy byli przyjmowani bardzo serdecznie, prace były podziwiane i chętnie „kupowane”. Uczestnicy prowadzili podczas kiermaszy zbiórki darowizn, opowiadali także o tym, jakimi technikami są wykonywane prace.

Zdjęcia z kiermaszy można obejrzeć w galerii dostępnej po kliknięciu w poniższe zdjęcie z kiermaszu w biurze Sodexo.


Pierwsza Dama w WTZ Karolkowa

9 grudnia 2019 roku Pierwsza Dama – Pani Agata Kornhauser – Duda gościła w WTZ Karolkowa, gdzie wzięła udział - w przygotowaniu paczek dla osób potrzebujących. W paczkach znalazły się artykuły spożywcze zebrane w czasie 23. Świątecznej Zbiórki Żywności w dniach 29-30 listopada br. W pakowaniu paczek pomagali uczestnicy naszego WTZ oraz wolontariusze Banku Żywności. Nasza placówka współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności od 2013 roku. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć klikając na poniższą fotografię pobraną z oficjalnej strony Prezydenta RP, www.prezydent.pl.V Żoliborski Turniej Tenisa Stołowego

V Żoliborski Turniej Tenisa Stołowego odbył się 13 listopada 2019 r. w hali treningowej Sekcji Tenisa Stołowego Klubu Sportowego "SPÓJNIA" .
Wzięło w nim udział czworo naszych uczestników, a Maciek zajął II miejsce!!!
Rajd rowerowy do Powsina, październik 2019 r.

W październiku 2019 roku została zorganizowana dla uczestników wycieczka rowerowa do Powsina.

Poprzedziły ją cykle wyjazdów treningowych dla osób, które miały wziąć w niej udział.

Ruszyliśmy metrem, a potem od stacji Al. Wilanowska już rowerami w kierunku Powsina.

Na miejscu jako nagroda czekało uczestników rajdu ognisko. Musieliśmy zbierać drewno, patyki, żeby upiec na ognisku kiełbaski.

Do grupy rowerowej dołączyła grupa samochodowa. Żartom i rozmowom nie było końca – taki panował miły nastrój.

Wracaliśmy ścieżką rowerową po drodze mijając Św. Opatrzności Bożej. Część trasy przebyliśmy metrem.

Czekamy na kolejny rajd w 2020 roku.

Galerię ze zdjęciami można obejrzeć klikając w poniższą fotografię.


Nasi uczestnicy w audycji Radia Wnet

Grupa Radioaktywni zaprosiła naszych uczestników do wzięcia udziału w audycji Radia Wnet w dniach 25 września oraz 2 października br.

25 września w audycji uczestniczyli Panowie Jacek i Dawid.

2 października udział w audycji wzięła Pani Agnieszka oraz Panowie Jacek i Maciej.

Nie był to pierwszy udział naszych uczestników w audycjach Radia Wnet. Poprzednio brali udział w audycji w marcu 2019 r.

Abilimpiada w Koninie 28-30.06.2019 r.

W dniach 28-30.06 czwórka uczestników z Marcinem i Jackiem P. pojechała do Konina na Abilimpiadę zorganizowaną przez Fundację „ Podaj dalej”.

Na miejscu wykonywali prace konkursowe – Piotrek T. zdobił pierniki, Maciek B. startował w konkurencji kulinarnej, Jacek Krzem. W konkurencji plastycznej, a Michał P. zdobił formy gipsowe.

Startowali też w konkurencji zespołowej.

Przy okazji Abilimpiady zwiedzili szereg miejsc, o wyborze których sami zadecydowali.

Byli w Licheniu, nad jeziorem Malta, Obejrzeli Konin, pojechali nad jezioro Malta oraz zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Licheniu.


Spotkanie przedstawicieli mazowieckich warsztatów terapii zajęciowej

Przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej na Mazowszu spotkali się 12 czerwca br. w siedzibie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej przy ul. Nowogrodzkiej 62A w Warszawie, aby podyskutować o sprawach ważnych dla swojego środowiska. To już trzecie takie spotkanie kierowników tych placówek bezpośrednio odpowiedzialnych za pracę z osobami niepełnosprawnymi na terenie woj. mazowieckiego.

Aktywizacja środowiska, które od lat boryka się z niedofinansowaniem i coraz większym odpływem specjalistycznej kadry terapeutycznej, jak również z rosnącymi problemami i coraz większymi wyzwaniami jakie stoją wobec osób wymagających rehabilitacji społecznej i zawodowej, to jedno z ważniejszych zadań, z jakimi obecnie boryka się ekonomia społeczna.

Mimo coraz silniejszego głosu środowiska, sytuacja wciąż nie wygląda optymistycznie. Może świadczyć o tym stanowisko Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych - odpowiedź na postulaty zainteresowanych zawarte w piśmie OFWTZ z dnia 30 kwietnia br. z którym można zapoznać się pod linkiem: https://www.facebook.com…/pcb.139370971…/1393700947439729/…

Realizowanie polityki społecznej wobec osób z niepełnosprawnościami przez instytucje powołane w tym celu wymaga tymczasem szybkich, zdecydowanych, a przede wszystkim - racjonalnych i solidarnych działań. Potrzeba wsparcia odnosi się zwłaszcza do pomocy w utrzymaniu miejsc pracy przez osoby z niepełnosprawnościami, stworzenia specjalistycznego (mobilnego) systemu doradztwa zawodowego, wsparcia warsztatów nie tylko środkami finansowymi pochodzącymi z budżetów gmin i powiatów w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, ale i odpowiednimi rządowymi regulacjami prawnymi, które umożliwią im dodatkowe możliwości pozyskiwania środków finansowych na modernizację i rozwój placówek.Piknik "Wolski Korowód 2019"

W dniu 19 maja 2019 r. wzięliśmy udział w pikniku „Wolski Korowód 2019”, który odbył się w Parku im. gen. J. Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17. 

Dzień Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem” „Żyj aktywnie!”

W dniu 17 maja 2019 r. na terenie Instytutu Transportu Samochodowego przy ul. Jagiellońskiej 80, w Warszawie, uczestnicy naszego WTZ wzięli udział w wydarzeniu pn.  „Dzień Osób z Niepełnosprawnością” pod hasłem” „Żyj aktywnie!”. Organizatorem wydarzenia był Zakład Ubezpieczeń Społecznych, którego partnerem jest Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie. Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć klikając w poniższy plakat.XIII Edycja Konkursu "Kucharz Doskonały"

16 maja 2019 r. nasza ekipa w składzie Pan Dawid i Pan Maciej wzięła udział w XIII edycji Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Kucharz Doskonały”. Obaj Panowie starannie przygotowali się do czekającego ich zadania, uczestnicząc wcześniej w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Jakuba .Kuronia – kucharza, szefa kuchni i szkoleniowca.

 Finał konkursu odbył się 16 maja w Centrum Techniki Kulinarnej Doram. Naszej drużynie asystował pan Jarosław Kret –znany prezenter pogody. Konkursowi towarzyszyły duże emocje, a Panowie Dawid i Maciej bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowaniem konkursowych potraw: sałatki, chłodnika i dania głównego. Zdjęcia z konkursu są dostępne po kliknięciu w poniższe zdjęcie przedstawiające naszą ekipę konkursową.
Spotkanie Wielkanocne WTZ Karolkowa

W czwartek 25 kwietnia 2019 r. mieliśmy nasze doroczne spotkanie Wielkanocne WTZ Karolkowa. W spotkaniu wzięli udział ks. infułat Jan Sikorski, pracownicy i uczestnicy WTZ Karolkowa wraz ze swoimi bliskimi oraz zaprzyjaźniona sąsiadka, 95. letnia Pani Zofia. Relacja fotograficzna dostępna po kliknięciu w poniższe zdjęcie ze spotkania.Audycja w studiu radia WNET 13/03/2019

Dzięki zaproszeniu przez grupę "RADIOAKTYWNI" prowadzących cotygodniową audycję o tym samym tytule mieliśmy okazję kolejny raz gościć, a zarazem współprowadzić  w/w program w studiu radia WNET. 

Trzon grupy tworzą terapeuci oraz podopieczni z WTZ przy ul. Wólczyńskiej.

Nasza współpraca z nimi trwa od kilku lat i układa się na tyle pomyślnie, że jesteśmy coraz częściej zapraszani do rozmów w eterze. Rozmowy przebiegają w luźnej atmosferze, choć zawsze za podstawę służy jej motyw przewodni (ostatnio była to "cenzura w internecie"). Osoby biorące udział w audycji przygotowują się wcześniej w naszym WTZ śledząc w mediach bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie.

Dzięki tym spotkaniom nasi podopieczni mieli okazję poznać Radio "od kuchni" i zrealizować swoje marzenia.

Po kliknięciu w powyższe zdjęcie nastąpi przekierowanie do galerii zdjęć.


Aktywne weekendy od 24 listopada do 12 grudnia 2018 r.

W listopadzie i grudniu 2018 roku braliśmy udział w projekcie „Aktywne weekendy” finansowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa. Umożliwiło to nam zorganizowanie wielu ciekawych wyjść. W ramach każdego wyjścia zorganizowany był poczęstunek, a ponieważ pizzy nigdy dość, było jej dużo, oj dużo ☺

Relacje fotograficzne z poszczególnych wyjść można obejrzeć klikając w poniższe fotografie.

24.11 byliśmy w Teatrze Komedia na sztuce pt. „Komedia o napadzie na bank”. Bardzo ciekawa sztuka pełna zabawnych sytuacji historia, po której wszyscy wyszliśmy w dobrych humorach.

25.11 spotkała się grupa pasjonatów gry w kręgle. 3 godziny dobrej zabawy dobrze wpłynęło na naszą kondycję fizyczną i humory.

2.12 chcieliśmy posłuchać trochę muzyki. Wybraliśmy się do Filharmonii na poranek muzyczny „Dawno, dawno temu” żeby przenieść się w czasie.

8.12 tego dnia byliśmy aż w dwóch miejscach. Muzeum Ewolucji przeniosło nas jeszcze bardziej w czasie niż ostatnio. Wśród nas są pasjonaci i znawcy skamieniałości i tamtych czasów. W kinie obejrzeliśmy film „Dziadek do orzechów”, fabularną wersję słynnego baletu.

9.12 postanowiliśmy kontynuować wątek kryminalny w sztuce. W teatrze Współczesnym z zainteresowaniem śledziliśmy pomysłowość starszej pani w spektaklu „Lepiej już było”

12.12 na koniec zorganizowaliśmy spotkanie podsumowujące, na którym spotkali się wszyscy uczestnicy projektu. W miłej atmosferze dzieliliśmy się wspomnieniami i wrażeniami oraz wykonywaliśmy ozdoby świąteczne i dekorowaliśmy pierniki.
2015-05-25 10:13:31 | drukuj
1% dla WTZ Karolkowa
Współpracujemy